پاورپوینت فصل پانزدهم علوم مقطع هفتم تبادل با محیط|34055393

دانلود پاورپوینت فصل پانزدهم علوم مقطع هفتم با موضوع تبادل با محیط، در قالب ppt و در 14 اسلاید، قابل ویرایش. بخشی از متن پاورپوینت: دستگاه تنفس: این دستگاه از مپاورپوینت فصل پانزدهم علوم مقطع هفتم تبادل با محیط|34055393|we|پاورپوینت فصل پانزدهم علوم هفتم , دانلود پاورپوینت هفتم با موضوع فصل پانزدهم علوم , پاورپوینت کلاس هفتم در مورد فصل پانزدهم علوم , پاورپوینت کلاس هفتم , پاورپوینت پایه هفتم فصل پانزدهم علوم , دانلود پاورپوینت آموزشی کلاس هفتم فصل پانزدهم علوم

دانلود پاورپوینت فصل پانزدهم علوم مقطع هفتم با موضوع تبادل با محیط،
در قالب ppt و در 14 اسلاید، قابل ویرایش.


بخشی از متن پاورپوینت:

دستگاه تنفس: این دستگاه از مجاری تنفسی و شش ها تشکیل شده است. هوا از طریق بینی وارد حنجره شده و از آن به نای میرسد. نای در نزدیکی شش ها به دو شاخه به نام نایژه تقسیم میشود. درون شش ها نایژه ها به شاخه های ریزتری به نام نایژک تبدیل میشود. هر نایژک به یک کیسه هوایی ختم میشود کهکار مبادله هوا در آنجا صورت میگیرد.
کیسه های هوایی: در کیسه های هوایی تبادل گازهای اکسیژن و کربن دی اکسید صورت میگیرد. که این عمل از طریق انتشار است یعنی در خونی که به این قسمت می آید چون کربن دی اکسید بیشتر است، کربن دی اکسید از جدار مویرگ و کیسه های هوایی عبور کرده و وارد کیسه هوایی میشود ولی چون میزان اکسیژن در کیسه های هوایی بیشتر است، اکسیژن از همین راه از کیسه ها خارج شده و در اختیار سلولها قرار میگیرد ...توضیحات:
این فایل قابل ارائه و مناسب برای معلمان، دانش آموزان و اولیای گرامی جهت آموزش و یادگیری در مقطع هفتم بوده و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی رعایت شده است.